Predikantenlijst

Predikantenlijst:

ber* naam intrede herkomst afscheid/losmaking vervolg ber**
voorheen bij Oude-Tonge-hg tot 1583 i.s.m. Stad aan t Haringvliet-hg sedert 1583 tot 1593 i.s.m. Herkingen sedert 2005

ds. A. Timmerman (Arnoldus) ??-??-1584 Belcele (Vlaanderen) ??-??-1608 overleden
ds. C. Barlaeus (Casparus) 30-11-1608 kandidaat ??-08-1612 Statencollege Leiden
ds. A. de la Faille (Abraham) 13-10-1613 kandidaat ??-08-1619 afgezet
ds. J. Hennecart (Jeremias) ??-07-1619 kandidaat ??-??-1634 overleden
ds. D. Merlinus (Daniel) 06-05-1635 kandidaat 30-09-1640 Koudekerk aan den Rijn
ds. J. Bogaard (Johannes) 01-01-1641 kandidaat 28-08-1653 Kage
ds. A. van Aken (Angelus) 24-08-1653 Nispen 16-12-1669 emeritus
ds. D. Rolandus (Daniel) 26-10-1670 kandidaat 10-07-1672 Geervliet
ds. J. de Graaff (Jacobus) 04-12-1672 Keulen 05-07-1676 Bruinisse
ds. P. Verstraten (Petrus) 25-10-1676 hulppred. Gravenhage 09-07-1679 Zuidland
ds. J. van der Vorm (Johannes) 14-01-1680 Sirjansland 21-02-1684 overleden
ds. P. van der Burgh (Petrus) 05-11-1684 Waardenburg 15-06-1708 overleden
ds. T. van der Houten (Theodorus) 09-06-1709 kandidaat Delft 14-05-1713 Abbenbroek
ds. W. Lonis (Willem) 22-10-1713 hulppred. Utrecht 15-10-1730 Goudswaard 02
03 ds. F. Gaveel (Franco) 07-11-1734 Borssele 21-09-1763 overleden 04
01 ds. H. de Haas (Herbertus) 17-06-1764 Schoondijke 10-09-1769 Heenvliet 01
01 ds. J. Drubbels (Jacobus) 19-11-1769 Waarde 31-10-1773 Werkendam 02
03 ds. L. Schemkes (Ludovicus) 30-10-1774 hulppred. Rheden 26-10-1777 Woudrichem 03
01 ds. J.A. Rietmeijer (Johannes Arnoldus) 30-11-1777 Voorthuizen 07-08-1786 emeritus 04
01 ds. M.J. van Nimwegen (Marinus Johannes) 19-11-1786 Standdaarbuiten 16-05-1790 Nieuwenhoorn 02
01 ds. I.M. Voyer (Izaak Matthias) 29-08-1790 Oudelande 25-05-1800 Heer-Abtskerke 01
04 ds. P. van Raden (Petrus) 21-06-1801 Nederhemert 19-08-1804 Nieuwerkerk 01
02 ds. P.M. van Baak (Pieter Marinus) 14-04-1805 Eck en Wiel 21-02-1808 overleden 01
06 ds. L. Bakker (Leffert) 01-10-1809 Urk 25-10-1818 Ermelo 03
04 ds. J.L.T. Cox (Johan Laurens Theodoor) 08-08-1819 Moerdijk 17-11-1822 Almkerk 03
02 ds. A. Biben (Abraham) 19-10-1823 Brandwijk 08-03-1829 Edam 03
03 ds. J. Hooijkaas (Johannes) 18-04-1830 Westmaas 11-07-1838 overleden 00
01 ds. J.J. le Fevre de Montigny (Johannes Jacobus) 03-11-1839 Kwadijk 20-02-1848 overleden 00
01 ds. D. van Wijngaarden (Daniel) 06-05-1849 Zwijndrecht 26-03-1854 Oud-Beijerland 02
08 ds. S. Hogerzeil (Simon) 28-10-1855 Wemeldinge 08-01-1860 Berkel-Rodenrijs 05
02 ds. J.W. Felix (Jan Wouter) 23-09-1860 Heeg 19-10-1862 Katwijk aan de Rijn 16
12 ds. H. van Griethuijsen (Hendrik) 02-10-1864 Losdorp 26-04-1868 Oudega-Idsega 04
01 ds. D. Niessen (Dionysius) 23-08-1868 Leerbroek 27-11-1870 Wijk bij Heusden 04
15 ds. D.H. Teljer (Dirk Hendrik) 26-04-1874 Hellevoetsluis 25-06-1876 Axel 03
06 ds. J.E. van Toorenenbergen (Justus Eliza) 28-10-1877 Wageningen 18-04-1880 Lienden 02
02 ds. M.J. Wentink (Mattheus Johannes) 07-11-1880 Dinteloord 21-10-1915 overleden 04
01 ds. P. Kruijt (Pieter) 15-10-1916 Gouderak 08-06-1919 Staphorst 08
12 ds. P. Kruijt (Pieter) 15-01-1922 Staphorst 28-03-1926 Oudemirdum 04
04 ds. A. Dekker (Arie) 04-08-1929 Bleiswijk 04-09-1932 Emst 04
22 ds. A. van der Kooij (Arie) 17-07-1938 Nieuwpoort 18-09-1949 Zuilichem-Nieuwaal 02
28 ds. W. Hop (Willem) 18-03-1956 Renswoude 17-07-1957 overleden 00
05 ds. B.J. Zaal (Bastiaan Jacobus) 19-04-1959 Houten 22-03-1964 IJsselmuiden – Grafhorst 04
08 ds. J.P. Verkade (Jan Pieter) 31-07-1965 Gameren 18-06-1972 Montfoort 10
14 ds. H. Visser (Hendrik) 16-08-1975 Barneveld 21-10-1979 Katwijk aan Zee 06
02 ds. J. van den Born (Jacob) 15-05-1980 Giessendam-Neder-Hardinxveld 23-03-1986 emeritus Spijk (Z-H) 01
03 ds. A. Belder (Arie) 11-02-1987 kandidaat Ridderkerk 25-04-2004 emeritus 03
01 ds. J. Maas (Jan) 24-04-2005 Wekerom 14-12-2008 emeritus 00
02 ds. H.J.T. Lubbers (Hendrik Jan Teunis) 06-09-2009 kandidaat Wekerom 14-12-2014 IJsselmuiden – Grafhorst 06
01 ds. B.J. van Assen (Benjamin Jacob) 25-10-2015 Oude Pekela – Assen